Do dyspozycji Gości  bezpłatnie oferujemy:Sielski, mazurski krajobraz

  • 2 rowery wodne
  • łódkę
  • 2 kajaki
  • boisko do siatkówki
  • plac zabaw dla dzieci
  • grille
  • leżaki

Domki .nadStawem położone są na działce z bezpośrednim dostępem do jeziora. Łagodne zejście do wody po piaszczystym podłożu umożliwia bezpieczne kąpiele najmłodszym.  Ponadto działka posiada pomost –  idealne miejsce na połowy ryb.

Przy domkach znajduje się altana z kominem grillowym, piecem chlebowym, wędzarnią, kuchnią na fajerki. Wspaniałe miejsce do biesiadowania.

Natomiast dla osób, które chcą zrelaksować się z książką w dłoni proponujemy skorzystanie z licznych hamaków/siedzisk, które znajdują się na terenie Mazurskiego Zacisza.

Okolica

Miejscowość Sędki położona jest nad urokliwym jeziorem Selmęt Wielki (dawniej Jezioro Wielkie Selmętno). Jezioro o powierzchni 1 237 ha imponuje rozległością. Na samym jeziorze znajdują się 2 wyspy, a działka Mazurskiego Zacisza umiejscowiona jest w sąsiedztwie większej wyspy zwanej Wyspą Kormoranów.

W Sędkach znaleźć Państwo mogą sklep ogólnospożywczy oraz smażalnie ryb.

Najbliżej położonym miastem jest miasto Ełk.

Trasy i szlaki rowerowe

Przez Sędki, w bezpośrednim sąsiedztwie działki przebiega szlak rowerowy “Miejsca Pamięci”. Szlak o całkowitej długości 42,8km.

Opis szlaku zapożyczony ze strony www.szlaki.mazury.pl autorstwa Tadeusza Walczaka:

  • Szlak „Miejsca pamięci” prowadzi turystów ok. 43 kilometrów wokół jeziora Selmęt Wielki, wzdłuż jego brzegu, lub w bliskim sąsiedztwie tego jeziora. Trasa ma charakter krajoznawczo-kulturowy, wiedzie po ziemi ełckiej młodoglacjalnym krajobrazem, odkrywając na trasie miejsca, które zasługują na pamięć – są to przede wszystkim stare cmentarze ewangelickie z XIX/XX wieku oraz wojenne i domy budowane przed 1945 rokiem. Po drodze turysta ma okazję przejechać przez tereny wiejskie, w których można dostrzec zachowane stare układy przestrzenne wsi, czy krajobrazy typowo rolnicze. Nie zabraknie także przeprawy przez lasy Nadleśnictwa Ełk, czy przejazdu w pobliżu terenów podmokłych i zabagnionych. Całej przeprawie towarzyszy mocno zróżnicowany, niezurbanizowany krajobraz. Dojazd do szlaku czerwonego szlakiem zielonym, który rozpoczyna się w Ełku, w pobliżu ul Parkowej, na początku promenady spacerowej przy plaży miejskiej. Bulwar spacerowy prowadzi rowerzystów wzdłuż jeziora Ełckiego, przez ul Grajewską do ul. Kolejowej. Szlak czerwony rozpoczyna się na ul. Kolejowej.
Źródło: http://www.szlaki.mazury.pl/Elk-Mrozy-Wielkie-Sordachy-Koziki-Gize-Brodowo-.../szlak-73